Zasady wypożyczania

Chcesz wynająć od kogoś samochód?

 

Wynajem samochodu za pomocą naszej platformy jest na prawdę prosty. Wystarczy jedynie, że:

1. Założysz konto na naszej platformie.

Istnieją dwie możliwości założenia konta:

a) Tradycyjna rejestracja: na podstawie podania swoich danych osobowych i adresowych, wysyłany zostanie link aktywacyjny na podany adres e-mail. Po jego potwierdzeniu użytkownik będzie mógł korzystać z e-usług portalu.

b) Rejestracja za pomocą konta na portalu społecznościowym. Wystarczy zalogować się za pośrednictwem konta Facebook lub Google+ i potwierdzić założenie konta by móc cieszyć się swobodnym korzystaniem z serwisu.

2. Po zarejestrowaniu zalogujesz się na naszą platformę;

3. Otworzysz panel użytkownika;

4. Wyszukasz interesujący dla Ciebie samochód

 

Inną metoda na wynajem samochodu jest wyszukiwanie auta za pomocą geolokalizacji (przez smartfona) lub wskazanie dostępnych terminów na kalendarzu, który automatycznie zaktualizuje informacje. Kolejnym krokiem jest akceptacja regulaminu, czego efektem jest wygenerowanie umowy cywilno – prawnej. Warunki umowy muszą zostać zaakceptowane przez osobę wypożyczającą. Kopia tej umowy jest automatycznie przesyłana do osoby, która wystawiła ofertę użyczenia samochodu. Reszta procedur odbywa się zgodnie z ustaleniami (czyli odebranie samochodu itp.)

 

Chcesz wypożyczyć komuś swoje auto?

Aby wypożyczyć komuś swoje auto należy także zastosować się do kilku zasad.

1. Konieczne jest zarejestrowanie się na stronie portalu. Rejestracja odbywa się w podobny sposób jak w przypadku osoby, która chce wypożyczyć od nas auto. Mamy także dwie możliwości zalogowania:

a) W sposób tradycyjny ( podając swoje dane)

b) Za pomocą portalu społecznościowego (Google+ lub Facebook)

2. Otworzenie panelu użytkownika

3. Podanie szczegółowych informacji dotyczących samochodu, jego wyposażenia, przebiegu, obowiązkowe dodanie zdjęcia i inne.

4. Podanie ewentualnych informacji dotyczących klienta (np. określenie granic wieku)

5. Określenie cennika i formy rozliczania.

 

Zakończenie transakcji

Osoba, która wynajmowała od kogoś samochód, powinna wydać ocenę osobie, która samochód użyczyła. Właściciel samochodu również ocenia kierowcę, który wypożyczył od niego auto. Na podstawie ocen użytkowników, w przyszłości można lepiej dobrać potencjalnego partnera z którym przeprowadzimy transakcję.